0
Your Cart

Lastikli Çarşaf Nedir?

Lastikli çarşaf terimi kullanılan çarşaf türleri arasında en çok tercih edileni ve kullanımı en rahat olanıdır. Çok fazla tercih edilmesinin nedenleri ise şu şekilde diyebiliriz;

  • Yatağın ölçüsüne göre olduğundan kolaylıkla yatağa geçmesi,
  • Dayanıklı olması bozulma durumunun ise oldukça az olması,
  • Sökmesi yıkaması ve takması oldukça pratiktir,
  • Yatağa geçirdiğinizde kırışık olmaması

Günümüzde yatağın olduğu hemen hemen her yerde lastikli çarşaflar ilk sırada gelmektedir. Evler, Pansiyonlar, hatta büyük otel zincirleri bile tercih etmektedir.

Sağlıklı bir uyku düzeni için zeminin önemi kadar zemin ile sizin aranızda olan kumaşın kaymaması ve rahatsız etmemesi de oldukça önemlidir.

Polyester karışımlarının tüylenme olasılığı %100 pamuktan daha fazladır ve genellikle o kadar yumuşak değildir, ancak pamuk gibi kırışmazlar. %50 polyester/%50 pamuk olan karışımlı kumaşlar, %80/%20 karışımına tercih edilir.

Kumaş söz konusu olduğunda, iplik sayısı çarşafların kalitesinin en iyi göstergesidir. İplik sayısı, kumaşta santimetre kare başına düşen iplik sayısını ifade eder. Genelde 57 tel olarak veya daha yüksek iplik sayısı oldukça iyidir,

İplik sayısı veya daha yüksek ise kalite açısından daha üstün olma eğilimindedir. Daha az iplik sayısı genellikle kabul edilemez ve satın almak daha ucuz olsa da, çok daha erken yıpranacağı için uzun vadede daha pahalıya mal olur. Bu nedenle kaliteye yatırım yapmak, uyumlu çarşaflar, uyumlu bir nevresim takımının ömrünü uzatabilir.

Bir yanıt yazın

Sepet

Sepet Boş :(

Ara Toplam
₺0.00
0