0
Your Cart

Lastikli Çarşaf Fiyatları ve Modelleri

Lastikli çarşaflar son dönemde gerek kullanım rahatlığı gerekse düzen ve görünüm açısından oldukça sık tercih edilmektedir.

Lastikli çarşaflar ile ilgili detaylı bilgilendirme yazımıza başlamadan önce kısaca Düz çarşaf ile Lastikli çarşafların aralarındaki farkları belirtmekte fayda var.

  • Düz ve Lastikli çarşaflar arasındaki en büyük fark katlama şeklidir. Yani lastikli çarşaf katlanırken lastiği olduğundan düz çarşaf gibi katlanmaz fakat bu sorun olarak görülmemektedir.
  • Düz çarşaf serilmiş yatakta gece sonrası sabah oldukça karmaşa ve kaymalar görülürken lastikli çarşaf ise yerinden kımıldamaz ve yeni nesil kumaşlar sayesinde yataktan kalktığınız gibi sanki yeni ütülenmişçesine bir görünüm sağlar.
  • Lastikli çarşaf satın alarak aslında zaman satın alıyorsunuz. Çünkü düzleme düzeltme gibi işler için zaman harcamıyorsunuz. Aslında en belirgin farkı budur.

Mesela şunu da soruyor olabilirsiniz 160×200 yatağa hangi boy çarşaf? satın alınmalıdır. Bu sorunuzun cevabı ise 160×200 ölçüsünde bir lastikli çarşaf satın almalısınız ama şuna dikkat etmek gerekir yatağınızın kalınlığının kaç cm olduğudur. 20 cm ise +20 30 cm ise +30 cm almanız gerekiyor. Yani; 160×200+30 cm olmaldır.

Lastikli çarşafların fiyatları kumaş türüne göre farklılık göstermektedir. Polyester karışımlı kumaşlar daha ucuz olurken pamuk polyester karışımlı olanlar ise orta fiyatlarda safi pamuk dokumalar ise yüksek fiyatlardadır. Ortalama fiyat aralıklarına bakarak kumaş özelliklerini az çok tahmin edebilirsiniz.

Şu bir gerçektir ki polyester karışımlı kumaşlarda da karışım oranları değişiklik göstermektedir.

Çarşaf satın alırken mutlaka tam ölçüde almaya gayret etmelisiniz çünkü büyük veya küçük ölçülerde sorunlar yaşarsınız.

100 x 200 Lastikli çarşaf satın al!

120 x 200 Lastikli çarşaf satın al!

140 x 200 Lastikli çarşaf satın al!

150 x 200 Lastikli çarşaf satın al!

160 x 200 Lastikli çarşaf satın al!

180 x 200 Lastikli çarşaf satın al!

Bir yanıt yazın

Sepet

Sepet Boş :(

Ara Toplam
₺0.00
0