0
Your Cart

Ütü Masası Kılıfı

Yeni yıkanmış temiz kıyafetlerimizi günlük kullanım ve daha iyi bir görünüm sağlaması amacıyla hemen hemen büyük bir kesim bir ütü masası ve ütü kullanarak ütülemektedir. 

Peki ütülemek için nelere ihtiyacımız vardır?

Bu konu aslında oldukça basit sıcak bir ütüye ve ütü yapabileceğimi< uygun bir zemine ihtiyacımız vardır.

Ütü Masası kullanmak zorunda mıyım?

Aslında zorunda değilsiniz bunun için uygun bir zemine ihtiyacınız var. Bu bir yatak, koltuk yada ir halı bile olabilir. Fakat aradaki en büyük fark ütülenen kıyafetlerin iyi bir ütüye ve görünüme sahip olabilmeleri için en uygun zemin ütü için özel olarak hazırlanmış zemindir. 

Bu da bizler için özel üretilmiş Ütü masası ve Ütü Masası Kılıfı kullanma zorunluluğu getirmektedir. En önemlisi ütü masası kılıfıdır. Direk temas zemini oluşturan ve ütünüzün şekle dönüşeceği yerdir. 

Ütü Masası Kılıfı Nedir?

Ütü masası örtüsü, ütü masasının ütü yüzeyi ile giysileriniz arasında bir tampon görevi gördüğü için ütü masasının en önemli bir parçasıdır. Elbiselerinizin ütüsünü yaparken zeminin izlerini taşır! Sıcak baskı ve pres alt katmanların ortaya çıkmasını sağlar.

Ütü masası örtüsünün önemi nedir?

Ütü masası örtüsünün önemi şunlardır:

1. Ütü masası kılıfı, yanık izlerini, lekeleri ve baskıları önlemeye yardımcı olur.

2. Isıyı giysilerinizden uzaklaştırır ve sürtünmesiz ütüleme sağlayarak pürüzsüz ve etkili bir ütüleme deneyimi sağlar.

3. Ütü masası kılıfları, doğrudan masa yüzeyinde birikecek olan ve çıkarılması zor olan lekeleri, tozu ve kiri toplar.

4. Ütü masası kılıfları, koruma işlevinin yanı sıra, piyasada bulunan sayısız desen ve renk seçeneğiyle ütü alanınızı canlandırmanın harika bir yolu olduğundan, estetik bir değer de sağlar.

Ütü masası kılıfı fiyatları ne kadar?

Bu durum oldukça değişkenlik göstermektedir. Sadece bir kumaş kılıf kullanmayı düşünürseniz 2022 yılı ortalamasını baz alacak olursak çok düşük maliyetli 20 ila 30 TL arasında olabilirken kalın keçeli bir ütü masası kılıfı düşünüyorsanız 50 TL ile 100 TL arasındayken silikon tabanlı bir ütü masası kılıfı satın almak istiyorsanız izse 150 TL ile 450 TL fiyata aralığında satın alabilirsiniz.

Ütü masası ölçüleri nelerdir?

Ülkemizde satın alınan ütü masalarının genel olarak ölçüleri şu şekilde olmaktadır;

 • 102 x 43 cm,
 • 115 x 43 cm,
 • 125 x 43 cm,
 • 135 x 50 cm,
 • 135 x 55 cm.

Bu durum kılıf satın alırken biraz kafa karıştırıcı olabilir fakat bizim ürünlerimiz lastikli ürünlerdir ve yukarıdaki ölçülerde sorunsuz bir şekilde kullanılabilmektedir.

Fakat yine de kılıf seçiminde, mevcut ütü masanızın en ve boy ölçülerinden 7 cm ila 10 cm aralığında bir ölçüde de kılıf seçebilirsiniz.

Ütü Masası Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Şayet ütü masası kılıfı yerine ilk kez bir ütü masası satın alacaksanız kısadan belirtmek gerekirse şu önerileri de göz önünde bulundurabilirsiniz;
 1. Ütünüzün türü,
 2. Yükseklik ve genişlik tercihiniz,
 3. Askılık ve diğer aparat ihtiyaçlarınız,
 4. Ütü yapma sıklığınız,

Şunu da unutmayın en ucuz ütü masası kılıfı araştırmak yerine en uygun ve kullanışlı ütü masası kılıfı araştırmayı ve satın almayı özen gösterin.

Ütü masası kılıfı nasıl takılır?

Mevcut satışta olan ütü masası kılıflarının çoğu lastiklidir. Takması oldukça kolaydır. Montaj için:

 1. Kılıfı ütü masasının üzerine koyun

 1. Kenarlarını kıvırıp uç lastiklerini çekin ve bağlayın.

Ütü Masası Kılıfı Ne Zaman Değiştirilir?

Ütü masası kılıfı, ütü masanız kadar uzun süre dayanmaz ve birkaç yılda bir değiştirmeniz gerekir. Genel aşınma ve yıpranma durumlarından dolayı  ütü yaparken kaymayı daha az etkili hale getirecektir.

Ütü masası kılıfı veya örtüsü satın almak istiyorsanız Ütü masası kılıfı kategorimizi inceleyebilir ve modellerimize göz gezdirebilirsiniz.

Ütü Masası Kılıfı Satın Al!

Bir yanıt yazın

Sepet

Sepet Boş :(

Ara Toplam
₺0.00
0