0
Your Cart

Lastikli Çarşaf Avantajları Nedir?

Lastikli Çarşaf avantajları nedir?

Lastikli çarşaflar yatakları komple sardığından ve sermesi kolay olduğundan kullanıcı sayısı bir hayli fazla olmaktadır. Çarşaflar yatağa sabitlemek için çok kullanışıdır. Bu çözüm sadece köşelerde olabileceği gibi tamamı lastikli şekilde de olabilmektedir. Lastikli olmasının mantığı çarşafın yatak yüzeyine sabitlenmesidir. Bu çözüm ise üzerinde yatan kişilerin ise uykusunun daha huzurlu olmasıdır.

Genel bir durum ise lastikli çarşaf kullanmayanlar için sabahları yerde veya yatağın köşesinde bir yığın halinde yatan bir çarşaf bulduğumuzu hepimiz anımsayabiliriz.

Sonuç olarak çarşaf kırışır, yıpranır ve kirlenir, yatağın yüzeyi de yavaş yavaş yağlı hale gelir ve eski görünümünü kaybeder. Önceleri ise pek çok ev hanımı çarşaflara kendi başlarına elastik bantlar veya mandal gibi araçlarla yatağa tutturdu, günümüzde ise  sadece Lastklli çarşaf takımı almak yeterli oluyor.

Hem yetişkinler hem de çocuklar için lastikli çarşaflar kullanılır. Bu kullanımı kolay olan ürünler gerçekten çok yönlüdür ve insanlara çok fazla zaman ve emek kazandırır.

Lastikli Çarşaf kullanmanın avantajları nedir?

 • Lastikli çarşaflar yatağı tam sardığından ve kırışma veya toplanma gibi durumları olmadığından zemini düz halde tutar ve bu durum uyku kalitesini en üst düzeye çıkartır.
 • Özellikle çalışan bayanlar için sabahları kırışmayan bir çarşaf olacağından size yatak toplamak için çok fazla zaman kazandırmaktadır.
 • Çarşaf yatağa yapıştığından yatak yüzeyini tam korur ve aşınmaları engeller.
 • Genelde yatağı tam sardığından ve gergin durduğundan ütü ihtiyacı bulunmaz.

Sonuç olarak size büyük bir zaman ve uyku konforu oluşturacaktır.

Lastikli çarşaf katlama yöntemi ise çok basit olup aşağıdaki şekildeki gibi dört hareketle basitçe katlayıp kaldırabilirsiniz.

Lastikli Çarşaf Seçimi nasıl yapılır?

Bu konuyu detaylı bir şekilde açıklayacağız fakat bu yazımızda yüzeysel yardımcı olalım.

 1. Yatak ölçüsünü bilmelisiniz
 2. Yatak yan duvar kalınlık payını da bilmeniz gerekiyor ki lastikli çarşafı tam geçirebilin.
 3. Mevsime göre kumaş seçenekleri de tercih edebilirsiniz.

Sitemizden ulaşabileceğiniz lastikli çarşaf takım ölçüleri ise şu şekildedir.

 • 100 x 200 cm
 • 120 x 200 cm
 • 160 x 200 cm
 • 180 x 200 cm

olarak 4 ölçü bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Sepet

Sepet Boş :(

Ara Toplam
₺0.00
0