0
Your Cart

Ev Tekstili Nedir?

Aslında hayatımızda sürekli kullandığımız terim olan ‘Tekstil’ aynı zamanda ‘dokuma’ anlamına gelmektedir ve ‘texere‘ kelimesinden gelmekte olup kökeni ise Latincedir.

Günümüzde ev tekstili dediğimiz husus ise hayatımızın neredeyse yarısından fazlasını geçirdiğimiz evlerimizdeki tüm dokuma ve işlemeye sahip materyallerden oluşmaktadır. Pek çok alt kategorisi bulunur.

Örneğin:

Yatak odası tekstili

Mutfak tekstili

Banyo Tekstili

Salon tekstili gibi pek çok alt kategoride listelenmektedir.

Yaşam olan her karede mevcut yaşamın kalitesini en üst düzeye yükseltmek ve bireylerin mutlak ihtiyaçlarını örneğin dinlenme, yemek, temizlenme gibi faaliyetleri gerçekleştirmelerine kolaylık sağlamayı amaçlamaktır.

Ev tekstili için kullanılan kumaşlar artık ya doğal ya da yapay kumaş karışımlarından veya sadece doğal ve sadece yapay kumaşlardan oluşmaktadır. Genelde karışıtırılarak güçlendirilmektedir. Bu durum kullanım amacına göre oranlar değişebilir. Sağlamlık ve sağlık için belirlenen durumlara göre tüketicilere sunulabilmektedir.

 

Peki ev tekstili ürünleri nasıl kullanılmaktadır?

Kullanım alanlarına göre değişiklik göstermekle birlikte her daim yaşam alanlarında kullanıldığından aslında sadece tekstil olarak görülemez ve aslında ev dekorasyonunun en temel ihtiyacı ve en iyi dekorasyonların kaynağıdır.

Evinizde bulunan yastık kılıfları veya döşemelik kumaşlar yada duvar kağıtları gibi ayrıca banyo dahil olmak üzere tüm mobilya, perdeler, önlükler gibi ve yatak örtüleri genelde en son tasarımlardan ilham alınır ve tasarlanır.

Yaşamımızda çok geniş bir yere sahip olan ev tekstili ürünlerini satın alırken mutlaka detaylarını incelemenizde fayda vardır lakin içeriğini bilmediğiniz ürünlerle birlikte bir yaşam sürmek belki de size uzun vadede fayda sağlayacağı gibi size bilemeyeceğiniz zararlarda sağlayabilir. Çok fazla yapay içeren ürünler mutlaka az tercih edilmelidir.

Ev dekorasyon kumaşları ise tercih edilirken en önemlisi ürün içerik oranlarına bakmaktır.

Bir yanıt yazın

Sepet

Sepet Boş :(

Ara Toplam
₺0.00
0